Nowe murale – nowe atrakcyjne tematy 2021 roku

Nowe murale – nowe atrakcyjne tematy 2021 roku

 W ostatnim wiosennym czasie  2021 roku pojawiły  się nowe tematy i prace murali przeze mnie wykonanych.

Czas ten zaowocował różnorodnością tematyczną. Pozwolił  też wykorzystać dotychczasowe doświadczenia w tym ciekawym zawodzie. (zobacz pokoje tematyczne Space) Efekty są atrakcyjne i pozwolą na kolejny rozwój malarskich pasji. Oto owoce owej wiosennej przygody w której dominuje głownie motyw z astronautą i rakietami i pomarańczowym marsjańskim pejzażem. Malowanie tego motywu sprawiało mi dużo frajdy. Malowanie kosmosu jest pasjonujące, tym bardziej, że jest sporą odmianą tematyczną, wcześniej malowałem dużo roślin i zwierząt. Kosmos jednak wcale nie musi być czarnobiały, może być kolorowy, przestrzenny a nawet można przemycić barwy zórz polarnych. Wszystko na koniec można ubarwić farbami ultrafioletowymi które wzmagają magię kosmosu.

Jak wspomniałem wcześniej w nowe murale nowe atrakcyjne tematy  2021 roku  – było ich więcej, w międzyczasie wykonywałem zlecenie malując potężnego goryla oraz czasochłonny napis graficzny.

Ten rozstrzał tematyczny daje nowe nadzieje na kolejne ciekawe wyzwania jakie niesie te medium artystyczne. Murale to wciąż na nowo eksplorowana dziedzina twórczości artystycznej. W końcu malarstwo ścienne jest najwcześniejszą formą aktywności artystycznej człowieka i będzie człowiekowi towarzyszyło z powodzeniem kolejne stulecia, dając mu nowe znaczenia, nowe symbole i wciąż poruszając ważne i zawsze aktualne tematy. 


 

nowe
mars

space

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *